Wakacyjne szaleństwa w Białógórze

Co roku nad Bałtykiem w sezonie urlopowym pojawiają się rzesze turystów. Większość z nich cieszy się głównie na plażowanie, spędzając podczas wakacji całe dnie nad wodą, opalając się, drzemiąc pod parasolem lub pluskając w morzu. Niemniej jednak, również ci, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez ruchu, mogą tu spędzić bardzo aktywne i urozmaicone wakacje, zwiedzając okolicę lub uprawiając sport. Lokalne oferty noclegowe (➦), rozsiane po nadmorskich miejscowościach takich jak Białogóra, podejmują różne typy letników. Wokół kurortu rozciągają się piękne tereny o szczególnej wartości przyrodniczej i widokowej. Na zwiedzających czeka między innymi rezerwat lasów bażynowych i torfowisk oraz cały obszar Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Przez te malownicze okolice prowadzą liczne szlaki turystyczne, takie jak wędrowne trasy PTTK i ścieżki rowerowe, ciągnące się wzdłuż całego wybrzeża. Miłośnicy spacerów mogą spędzić całe wakacje, przemierzając te urokliwe tereny, pełne rezerwatów i ostoi natury.

Białogóra zapewnia przyjezdnym wiele atrakcji sportowych, w tym również możliwość uprawiania sportów i gier zespołowych. Przy plaży latem wyznaczone zostają boiska do futbolu i siatkówki na piasku, natomiast w mieście, a głównie w lokalnych gospodarstwach agroturystycznych, na gości czeka tor do mini golfa oraz poligon paintballowy, na którym regularnie odbywają się gry strategiczne i manewry. Z kolei wieczorem w okolicznych pubach można załapać się na partię bilarda lub lotek. Miłośnicy pozostałych sportów mogą zajrzeć do pobliskiej stadniny konnej lub do mini zoo oraz przejechać się na gokartach. Również na dzieciaki czeka tu moc atrakcji, między innymi dmuchane zjeżdżalnie, wesoły basen z piłeczkami czy dmuchany zamek do harców i skoków. Chętni znajdą tu również parę klubów fitness i siłowni, w których można skorzystać ze sprzętu oraz opieki instruktora, wzmacniając swoją kondycję zdrowotną i wytrzymałość organizmu.

Dla letników, którzy spędzają tu wakacyjne noclegi, Białogóra to znakomite miejsce do aktywnego wypoczynku. Wczasowicze mogą wędrować po wspaniałych szlakach turystycznych, przecinających teren parku krajobrazowego, uprawiać sporty zespołowe w gronie przyjaciół i rodziny oraz oddać się innym formom relaksu w ruchu, takim jak gimnastyka, jazda konna czy szaleństwo na gokartach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *