Wakacje z rodziną w Siedlcach

Okres wakacyjny przeważnie kojarzy się ze wspaniałym wypoczynkiem oraz zabawą. Wielu ludzi dużo wcześniej robi sobie wakacyjne plany. Planując wakacje warto wybrać niesamowite miasto, jakim są Siedlce. Jest to piękna miejscowość, w której można zarówno odpocząć, jak i zobaczyć ciekawe miejsca. Siedlce położone są w województwie mazowieckim. Są miastem na prawach powiatu. Usytuowane są miedzy rzeką Muchawką oraz rzeką Helenką. Siedlce znajdują się na czwartym miejscu pod względem liczby ludności w województwie mazowieckim. Warto wybrać tę miejscowość, ponieważ jest tu dobrze rozwinięta baza noclegowa (), w której turyści mogą wynająć na czas pobytu noclegi. Siedlce są miejscowością, gdzie z pewnością nie zabraknie atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Przebywając z rodziną w Siedlcach warto zobaczyć klasycystyczny zespół pałacowy, który pochodzi z XVIII wieku. Posiada park krajobrazowy oraz ogród sentymentalny. Jest to najcenniejszy zabytek w Siedlcach. Pałac Ogińskich (wikipedia.org/wiki/Zespół_pałacowo-ogrodowy) swój wygląd zawdzięcza Aleksandrze Ogińskiej. Była ona odpowiedzialna za przebudowę w latach 1779 – 1781. Przebudowała go w stylu klasycyzmu. Niestety później był zaniedbywany. Na skutek działań wojennych spłonął w roku 1944, dokonano jednak jego odbudowy po wojnie. W roku 2001 pałac został przekazany Akademii Podlaskiej, dzięki której zostało przywrócone jego dawne znaczenie. Budynek został przystosowany na potrzeby uczelni. Niejednokrotnie odbywają się tam koncerty muzyki poważnej, spotkania, a także wykłady.

Warto także zobaczyć budynek teatru w Siedlcach. Został on wybudowany w stylu klasycystycznym. Mieści się przy ulicy Biskupa Ignacego Świrskiego. Projektantem był Antoni Corazzi. Budynek wzniesiony został na początku XIX wieku. Najpierw miały tu miejsce wozownie, które były własnością Aleksandry Ogińskiej, natomiast rozpoczęcie działalności teatru miało miejsce w roku 1788. Budynek stanowił filię dworskiego teatru hetmana Ogińskiego. Siedzibę miała tu również szkoła muzyczna, natomiast dzisiaj mieści się tu Urząd Stanu Cywilnego. Siedlce są wyjątkowym miejscem, w które warto wybrać się z całą rodziną. Przede wszystkim znajduje się tu duża liczba atrakcji, z których skorzystają za równo dzieci, jak i dorośli (zakladnik-ksiazek.pl/rodzinne-wakacje-w-kwidzynie-765/). Z pewnością nikt nie będzie się nudził.

6 Comments

  1. bjorn

    Siedlce to rzeczywiście świetne miejsce na rodzinny wypoczynek, a to głównie ze względu na spokój tu panujący i noclegi, które dostosowane są do pobytu z dziećmi, no i są w atrakcyjnych cenach.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *