Tu nie sposób się nudzić: Władysławowo

Władysławowo zasłużenie jest jednym z najpopularniejszych miejsc nad Bałtykiem, oferuje bowiem wiele atrakcji, wspaniałą atmosferę i znakomite warunki dla wielbicieli rozmaitych sportów, a także liczne atrakcje dla tych, którzy wolą wypoczywać w tempie spacerowym niż z dużą dozą adrenaliny. Położone u stóp Mierzei Helskiej miasto ma piękne piaszczyste plaże oraz jeden z największych polskich portów, otoczony z dwóch stron falochronami możemy podziwiać ze spacerowego mola. Przybijają tu do brzegu i odpływają liczne kutry rybackie oraz statki pasażerskie. Turyści mogą skorzystać z rejsów wycieczkowych po Bałtyku. Atrakcją dostępną przez cały rok jest możliwość udziału w połowach dorsza na otwartych wodach, a więc i amatorzy wędkarstwa mogą doświadczyć niecodziennych wrażeń.

Od strony Zatoki Puckiej świetne warunki mają wielbiciele różnego rodzaju sportów wodnych – windsurfingu i jego różnych odmian jak kitesurfing, żeglarstwa czy nawet nurkowania. We Władysławowie działają szkółki i wypożyczalnie sprzętu. Przez cały rok życie koncentruje się wokół portu, natomiast w sezonie wakacyjnym w mieście pojawiają się tysiące turystów, szukających sprawdzonych miejsc. Rozbudowana baza noclegowa [tutaj: meteor-turystyka.pl] to wiele różnorodnych obiektów różnego typu i standardów. Jeżeli szukamy takiej opcji, bez trudu znajdziemy pokoje w prywatnych kwaterach, a wielbiciele wczasów pod namiotem ciekawe stanowiska znajdą na mierzei.

Najbardziej rozpoznawalną budowlą Władysławowa jest Dom Rybaka. Wybudowany jako hotel w latach 50., w związku z planowanym rozwojem przetwórstwa rybnego, obecnie gmach ten stanowi siedzibę Urzędu Miasta, a należąca do niego wieża to popularny punkt widokowy z tarasami na kilku kondygnacjach. Warta zobaczenia jest również Hallerówka, czyli drewniana willa, gdzie mieszkał gen. Józef Haller. Można tam zobaczyć ekspozycję muzealną poświęconą tej postaci, jak również wystawę przyrodniczą. Wiele atrakcji czeka również na rodziny z dziećmi – Muzeum Motyli, lunapark, liczne place zabaw, park linowy, gabinet luster czy Ocean Park z makietami morskich zwierząt z całego świata to tylko część tego, co można zobaczyć w sezonie. Oferujące turystom świetną plażę, wiele atrakcji i różnorodne noclegi Władysławowo to miejsce, gdzie nie sposób się nudzić i do którego wiele osób wraca co roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *