Rodzinne wakacje w Kwidzynie

Wakacje to wspaniały okres, w którym można wypocząć oraz spędzić trochę czasu z rodziną. Wiele osób już kilka miesięcy wcześniej planuje wakacyjne wyjazdy. Niektórzy wyjeżdżają za granicę, inni wolą spędzić czas w kraju. Planując kierunek wakacyjnych podróży, warto uwzględnić niezwykłe, polskie miasto, jakim jest Kwidzyn. Położony jest na północy Polski. Należy do województwa pomorskiego. Jest siedzibą powiatu kwidzyńskiego. Położenie nad rzeką Liwą, prawym dopływem Nogatu dodaje miejscowości uroku. W mieście dostępna jest komfortowe zaplecze z noclegami. Turyści w każdej chwili mogą zarezerwować zarówno tanie, jak i dobre noclegi.

Kwidzyn jest miastem, do którego warto wybrać się na wakacje z rodziną. Znajduje się tu sporo atrakcji turystycznych. Każda osoba znajdzie tu coś dla siebie, bez względu na wiek. W Kwidzynie prowadzi swoją działalność stowarzyszenie Scena Lalkowa imieniem Jana Wilkowskiego. Działa w kierunku artystycznym od roku 2001 roku. Teatr prowadzi współpracę również ze stowarzyszeniami z innych państw, między innymi z Holandią, Białorusią, Francją czy też Białorusią. Współpracuje także z krajowymi teatrami. Są nimi teatr w Warszawie, w Gdańsku, we Wrocławiu, w Łodzi oraz Śląsku. Poza teatralnymi przedstawieniami istnieje możliwość zobaczenia wystaw fotograficznych. Mają tam również miejsce prezentacje multimedialne, koncerty muzyki, między innymi muzyki poważnej oraz jazzowej. Często organizowane są tam pokazy audiowizualne oraz przeglądy filmowe.

Poza wydarzeniami kulturalnymi Kwidzyn charakteryzuje się również duża liczbą zabytków. Można zobaczyć tu między innymi ruiny wieży ratusza, który wzniesiony został w pierwszej połowie XIV wieku. Znajduje się tam również zamek kapituły pomezańskiej. Zamek był siedzibą biskupstwa, wzniesioną na planie kwadratu z dziedzińcem pośrodku. Obecnie mieści się w nim muzeum. W Kwidzynie można zobaczyć wiele zabytkowych kamienic o niezwykłej architekturze. Znajduje się tam również Izba Pamięci w I liceum Ogólnokształcącym, w której można zobaczyć ciekawą wystawę, przedstawiającą przedwojenną działalność szkoły.

Kwidzyn jest miejscowością odpowiednią na wakacyjny, rodzinny pobyt. Duża liczba atrakcji sprawi, że nie będzie czasu na nudę. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wybrać się tu na wakacje. Niezwykła miejscowość pełna ciekawych miejsc sprawi, że będzie to niezapomniany czas.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *