Najciekawsze miejsca na terenie Zakopanego

Wśród turystów możemy odnaleźć wielu miłośników polskich gór. Na górskich terenach możemy znaleźć sporo pięknych i uroczych miast oraz wiosek, które zachwycają każdą osobę swoimi pięknymi krajobrazami oraz niesamowitą kulturą.

Miastem leżącym w sercu Tatr jest Zakopane. Zlokalizowane jest ono na terenie województwa małopolskiego. Liczne atrakcje turystyczne oraz piękne krajobrazy działają na turystów niczym magnes. Do miejsca tego często przyjeżdża zarówno młodzież jak i rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. Każda z tych osób może znaleźć tutaj coś interesującego. Na terenie miasta funkcjonuje Punkt Informacji Turystycznej, w którym możemy otrzymać ciekawe i przydatne informacje, które pozwolą nam na idealne rozplanowanie swojego wolnego czasu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zestawienie ofert hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych (szukając miejsc w internecie, wpisz w wyszukiwarkę hasło: „Zakopane noclegi”). Pozwoli to w łatwy i szybki sposób wyszukać idealne miejsce do odpoczynku.

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Zakopanem są Krupówki, czyli główna ulica tego pięknego miasta. Jest to deptak, na którym możemy znaleźć wiele restauracji, karczm, sklepów z lokalnym jedzeniem oraz stoisk z pamiątkami. Bardzo ciekawym miejscem, które zlokalizowane jest tuż przy tej ulicy jest kościół Świętej Rodziny (szukając informacji wpisz hasło: „Kościół_Świętej_Rodziny_w_Zakopanem”). Jest to najstarszy obiekt tego typu jaki znajdziemy na terenie Zakopanego. Został on wybudowany w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Wewnątrz tego zachwycającego obiektu możemy znaleźć zabytkowe ołtarze oraz zapierające dech w piersiach malowidła na ścianach, które przedstawiają wizerunki świętych. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić przebywając na terenie Zakopanego jest kolej liniowo-torowa ,,Gubałówka”, która posiada ponad tysiąc trzysta metrów długości. Wzniesienie Gubałówka zlokalizowane jest na wysokości około tysiąca dwustu metrów nad poziomem morza. Funkcjonuje tam znany wyciąg narciarski, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z miejsca tego roztaczają się widoki, które z pewnością zostaną w naszej pamięci na całe życie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *