Nad morzem tylko Niechorze

Niechorze to miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim. Leży między morzem Bałtyckim a Jeziorem Liwia Łuża (info jezioro), w gminie Rewal. Jest to znana miejscowość wypoczynkowa z niepowtarzalnym mikroklimatem, który zapewnia świeże powietrze, lasy sosnowe i czystą plażę. Jest pięknym zakątkiem turystycznym z wieloma atrakcjami. Turyści przyjeżdżają tu głównie, by korzystać z uroków opalania się i morza.

Plaża jest szeroka, zadbana i piaszczysta dlatego turyści chętnie tutaj odpoczywają lub aktywnie spędzają czas grając w siatkówkę czy jeżdżąc na skuterach wodnych. Znajduje się tu też jedyne w okolicy betonowe molo, po którym można spacerować i podziwiać pływające kutry rybackie czy cumujące okręty wojenne. Z mola można zabrać się także na wycieczkę statkiem.

W Niechorzu na uznanie zasługuje Latarnia Morska położona na wysokim, klifowym brzegu, z której po wdrapaniu się na górę możemy podziwiać piękne widoki miasta, okolicy i morza. Szczególne wrażenie robi jej piękne oświetlenie w nocy. Koniecznie trzeba też odwiedzić Jezioro Liwia Łuża, gdzie można łowić ryby czy podziwiać dzikie ptactwo, tak więc amatorzy wędkarstwa będą na pewno zadowoleni. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek warto polecić liczne baseny, boiska do piłki nożnej i siatkówki, korty tenisowe czy place zabaw.

Najwięcej turystów odwiedza Niechorze w wakacje, wtedy trzeba pomyśleć o hotelu lub kwaterze (noclegi Niechorze). Baza jest bardzo różnorodna, a do dyspozycji gości są pensjonaty, domy wypoczynkowe, hotele czy dla lubiących inną formę wypoczynku pola namiotowe czy campingi.

Koniecznie musimy wybrać się do Muzeum Rybołówstwa, gdzie poznamy czym zajmowali się dawni mieszkańcy wsi, o ich zwyczajach, sieciach rybackich, połowach, tak więc na pewno będzie to interesująca lekcja historii. Nie sposób się nudzić, są tutaj liczne imprezy, dyskoteki czy występy gwiazd. Często organizowane są różne uroczystości czy imprezy reklamowe. Warto spędzić swój urlop w Niechorzu, gdyż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i nie będzie się nudził, bez względu czy przyjedzie tutaj rodzina z dziećmi czy osoba chcąca samotnie wypocząć. Na pewno wybierając ten skrawek na mapie, żaden turysta tego nie pożałuje, gdyż jest to wspaniała miejscowość wypoczynkowa idealna na letnie wakacje i nie tylko.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *