Dlaczego warto zdecydować się na wakacje w Krasnobrodzie?

Krasnobród to bardzo malownicze miasteczko położone w województwie lubelskim. Położone jest nad rzeką Wieprz {https://pl.wikipedia.org/wiki/Wieprz_(rzeka)} oraz nad zalewem, który podczas sezonu letniego jest bardzo popularnym miejscem do wypoczynku. Zalew ten jest wizytówką miasta i całe życie turystyczne opiera się na jego walorach. Można tutaj wypożyczyć sprzęty pływające, leżakować czy pływać na kąpielisku strzeżonym, korzystać z oferty punktów gastronomicznych i udawać się na długie spacery po okolicy. Można także organizować sobie dłuższe wycieczki – województwo lubelskie to region przebogaty w zabytki i ciekawe miejsca do zwiedzania.

Noclegi Krasnobród

Krasnobrodzka baza noclegowa dysponuje miejscami dla tysiąca siedmiuset osób, zainteresowanych wypoczynkiem w tej malowniczej miejscowości {✏}. W mieście można wypoczywać przez cały rok, zatem warto brać pod uwagę Krasnobród podczas planowania wyjazdów chociażby na weekendy poza sezonem letnim. Zimą okolica jest atrakcyjna dla amatorów sportów zimowych – na górze Chełmowej można oddać się zimowym szaleństwom.

Czas docenić walory uzdrowiskowe miejscowości

Krasnobród to wspaniała tradycja uzdrowiskowa, sięgająca aż do roku 1884, w którym to doktor Alfred Rose stworzył pierwsze w kraju sanatorium przeciwgruźlicze – nadał mu nazwę Instytutu Kumysologicznego. Zdecydował się na leczenie kuracjuszy produktem wywodzącym się z kobylego mleka, zwanego kumysem – czyli mlecznym winem, które wykazuje działanie podobne do antybiotyków, a dodatkowo zawiera w swoim składzie wiele witamin. W tym czasie gruźlica szalała na terenie Europy, dlatego też sanatorium szybko zyskało na popularności, a metoda leczenia znalazła swoich naśladowców w innych ośrodkach uzdrowiskowych. 

Wiadome jest, że mikroklimat daje zdecydowanie więcej możliwości leczniczych, ale miasto – chociaż posiada od kilkunastu lat status uzdrowiska – niewiele z tym robi, czekając na pojawienie się inwestora. Potencjał okolicy jest ogromny, ale trzeba zacząć go bardziej wykorzystywać, zwłaszcza że Krasnobród to drugie uzdrowisko w województwie lubelskim po Nałęczowie.

2 Comments

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *